вівторок, 23 лютого 2016 р.

Про тваринництво

Якщо поле у Дубівцях чекає на сприятливу погоду, то тваринницька галузь у ТОВ “Агрокомплекс” працює на повну потужність.
У господарстві утримують 495 голів ВРХ та 200 свиней. За ними доглядають 32 тваринники. Щодня на молокозавод у Дубно здають 2,5 тонни молока.
Від корови отримують в середньому 16 літрів молока в день, а продають 14,5. Кожна дійна корова за підрахунками минулого року дала 5200 літрів молока. Це високий показник. “Ми у господарстві працюємо так, щоб худоба отримувала збалансовані корми, а отже, якість продукції була високою, — каже заступник директора з тваринництва ТОВ “Агрокомплекс” Володимир Лучкевич, — проте закупівельна ціна на молоко не виправдовує затрат на його виробництво. Вкладаємо 5,8 гривень у літр, а отримуємо 6. До того ж, цього року збільшився на 15% податок на молоко. На майбутнє лякають ще більшими податками. Зокрема, на продукцію ВРХ – 85%, свинину 50%. На м’ясо ціни впали. 24 гривні платять за кілограм живої ваги ВРХ та 30 грн. — за свинину. Немає ринків збуту продукції. Без дотації держави важко передбачити, як розвиватиметься тваринницька галузь”.

Немає коментарів:

Дописати коментар